Yaz ve Kış Mevsimine Göre Çocuk Kombinleri

Çocuklar için alınan kıyafetlerin doğru seçilmesi oldukça önemlidir. En önemlisi de alınan kıyafetlerde çocukların rahat ediyor olmasıdır. Bu yüzden öncelikle çocukların yaş aralığına uygun olarak kıyafet seçimi yapılmalıdır. Ayrıca seçilen kıyafetlerle çocukların şık bir görünme sahip olmasına da katkı sağlamalıdır. Bu tarz kıyafetlerin seçimi oldukça önemlidir. Yaz ve kış aylarında hava sıcaklığı ve soğukluğu aynı olmadığından dolayı farklı kıyafet seçeneklerine yani farklı çocuk kombinleri ihtiyacı duyulmaktadır.

Çocuklara alınan kıyafetler, yaz aylarında sıcak ve nemli hava nedeniyle hafif ve nefes alan kumaşlar tercih edilmelidir. Kış aylarında ise soğuk ve rüzgârlı hava şartlarına karşı koruyucu ve ısıtıcı kıyafetler tercih edilmesi gerekmektedir.

Çocuklar için Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde birçok kişi çocuklarının şık görünmesi için kombinler yapmaktadır. Çocuklara yapılan kombinler ile şık gözükmesinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı faktörlerde bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 1. Yaş ile ilgili çocuğunuzun bedeni ölçülerine uygun kıyafet seçimi yapılmalı,
 2. Sezon, hava şartları ve etkinlik gibi faktörlere göre kıyafet seçimi yapılmalı,
 3. Renkleri bir araya getirmeli hem gösterişli hem de rahat olmalı,
 4. Fiyat ve kalite arasındaki dengeyi ayarlamaya çalışılmalı,
 5. Çocuğun alışkanlıklarına, hobilerine göre kombin yapabilirsiniz.

Kış Mevsimi için Çocuk Kombinleri ve Aksesuarları

Soğuk havalarda çocukların üşümemesi ve hasta olmaması için daha kalın kıyafetler seçilerek çocuk kombinleri yapılmaktadır. Bu yüzden kıyafet seçimi yaparken özellikle kalın kıyafetler tercih edilmelidir. Bu kombinlere şu şekilde örnek verilebilmektedir;

 • Lacivert ve beyaz mont ile uyumlu mavi kahverengi şal
 • Beyaz süet çizme ve koyu yeşil pantolon
 • Mavi kareli kravat ile uzun kollu büyük mat yelek

Kombinlere uygun aksesuar seçimlerini ise şu şekilde yapabilirsiniz;

 • Kış Çocuk Ceketi: Kaliteli kış çocuk ceketleri, havaların soğuk geçmesini önlemek amacıyla kullanılan çok faydalı bir giyim aksesuarıdır.
 • Şapka: Kışın çocukların en önemli aksesuarlarından biridir. Şapka, çocuklarınızın başını sıcak tutacak ve aynı zamanda çocuklarınızın daha şık görünmesini sağlayacaktır. Çocuklar için şapka seçerken çocuklarınızın başının büyüklüğüne, yaşına ve kişisel tercihine göre seçim yapmanız gerekmektedir.
 • Eldiven: Soğuk havalarda çocukların ellerinin üşümemesi için eldiven kullanmak oldukça önemlidir. Bu yüzden çocuklar için seçeceğiniz eldivenin rengi ile kıyafet rengini uyumlu olması çocuğunuzun kombinin daha şık ve uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Atkı: Kışın çocukların boyunlarını sıcak tutması ve görünümlerini daha şık hale getirmesi için atkılar kullanılabilir. Farklı renklerdeki ve farklı desenlerdeki atkılar tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın kombinlerinin daha şık görünmesine olanak sağlayacaktır.

Yaz Çocuk Kombinleri İçin Aksesuarlar

Yaz aylarında sıcak havalarda çocukların çok fazla terlememesi için yaz aylarına uygun çocuk kombinleri yapılmaktadır. Çocuklar ince kıyafetler ve terletmeyen kumaşlar giymelidir.

 • Yüksek bel pantolon kombini; çocuklar için son trendler arasındadır. Bir beyaz tişört, renkli yüksek bel pantolonlar, beyaz sneaker tip ayakkabılar ile kombin yapabilirsiniz. Ayrıca renkli bir şapka da çocuklarınız için harika bir kombin olacaktır.
 • T-Shirt Kombini: Çocuğunuzun günlük kombini olarak değerlendirebilirsiniz. Rengarenk pantolon üstüne uyumlu düz bir renk T-Shirt giydirebilirsiniz.
 • Gözlük kombini: Gözlük kullanarak çocuklarınızın gözlerini güneşten koruyabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın kombinlerini daha havalı hale getirebilirsiniz. Kombinde kullanacağınız gözlük çocuğunuzun yüz yapısına uygun olarak seçilmesi gerekmektedir.
 • Kolye: Kolye, kombine havalı bir tarz katabilirsiniz. Aynı zamanda günümüzde birçok kolye çeşidi bulunduğundan dolayı kombine en uygun kolye seçimi yapılması gerekmektedir.
 • Çanta: Yaz aylarında dışarı çıkarken gerekli olanları taşımak için şık çantalar seçilmelidir. Böylece kombininizi şık bir çanta ile birleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Press ESC to close