Küpe Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küpeler,  kadın ve erkeklerin unisex olarak kullandığı ortak aksesuarlardır. Doğru yapılan küpe seçimi şıklığınızı ve zarafetinizi ortaya çıkarabilmektedir. Küpe seçiminde dikkat ederken giydiğiniz elbisenin modeline ve rengine göre tercih yapabilirsiniz. Ayrıca yüz tipini de dikkate almanız gerekir. Küpe seçimi, saç kesiminiz makyajınız ve hatta diğer aksesuarlarınızla da kombinlemeniz gerekir.

Bunun haricinde bir diğer önemli detay ise, yüz tipinize göre küpe seçimi yapmanız gerektiğidir. Yüz tipine uygun olmayan küpeler, ne kadar kaliteli ve güzel tasarımlı da olsa, şık ve zarif durmamaktadır. 

Yüz Tipine Uygun Küpe Seçimi

Küpeler, giyim kuşamının tamamlayıcısı olan aksesuarlardandır. Günümüzde, küpeler her türlü cilt tipi ve yüze uygun olarak üretilebilmektedir. Yüz tipimize uygun küpeler de farklı renklerde, farklı boyutlar ve şekillerde küpe tercihleri yapabiliriz. Mesela geniş yüzlü kişiler, geniş ve şık küpeler seçmelidir. Minyon model yüz yapısına sahip olan kişiler, hafif ve küçük küpeler seçmelidir. Oval yüzlü yüz yapısına sahip olan kişiler ise parlak ve kübik küpeleri tercih etmelidir. Diğer bir seçenek ise farklı malzemelerin karıştırılmasıyla tasarlanan, kaliteli ve parlak küpelerin tercihi de olabilmektedir. Ayrıca farklı tüyler, avizeler, metal, yakut veya plastik gibi malzemelerin kombinasyonuyla oluşturulan küpeler hem modern hem de klasik tarzlara uygundur. Küpe seçiminde dikkat etmeniz gereken detayları;

  • İş için kullanılan küpeler de sade ve resmiyeti bozmayan tarzda küpe seçimi yapabilirsiniz.
  • Spor kıyafetlerde halka küpeler tercih edilebilmektedir. Ayrıca zincir küpeler, altın veya gümüş küpeler, boho stili küpeler, çelik küpeler ve tek taşlı küpeler kullanılabilmektedir.
  • Açık tenli kadınların, tercihleri doğal taş küpeler olmalıdır. Bazen de tercihlerini boncuklu küpelerden yana kullanmaları doğru bir hareket olacaktır.
  • Buğday tene sahip olan kadınlar ise,  sarı renk ve tonlarında küpeleri tercih etmelidir. Böylelikle daha şık ve zarif görünüş elde edeceklerdir.
  • Minyon yapıya da bir kadınsanız, uzun küpeler yerine kısa, sallantılı veya halka küpeler tercih etmelisiniz.
  • Koyu bir elbise üzerinde de açık renkli küpeler tercih edilebilirsiniz. Hem daha çok dikkat çeker hem de küpelerinizin ışıldamasını sağlar.
  • Kadınlar kış aylarında yoğun olarak doğal taşlı küpeler ve metal küpe cinsleri olan küpe modellerini sık tercih etmektedir.

Doğru Küpe Seçimi ile Işıldayacaksınız

Küpeler, küçük ve hafif olma özelliklerinden dolayı en sık kullanılan takılardandır. Günümüzde en çok modern motifli küpelerin kullanıldığı gibi, klasik etnik ve stilize tarzı küpelerde son yıllarda çok tercih edilenler arasındadır. Ayrıca altın, gümüş, platin, taba ve pırlanta gibi üretim çeşitliliğine göre de seçim yapabilirsiniz. Doğru küpe seçiminde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

1. Klasik Küpeler: Tasarımlarının klasik olması ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılması ile öne çıkan bu küpeler her zaman şık bir görünüm elde etmektedir. Genellikle altın veya gümüşten üretmektedir. Tasarımlarında çarpıcı taşlar ve inciler kullanılır.

2.Etnik Küpeler: Etnik küpeler özellikle kültürel kimlik, köken veya inançları belirtmek için takılan küpelerdir. Etnik tasarımları ile zengin kültürlerin temsilcisi olan bu küpeler orijinal detayları ile her zaman fark edilmek isteyenlerin seçimleri arasındadır.

3. Aksesuarlı Küpeler:  Göz alıcı renkler, çizgiler ve tasarımlarıyla donatılmış geniş bir seçenek sunar. Çoğu zaman havalı ve anımsatıcı küpeler arasında yer alır. Kendinizi ifade etmek için uygun olan üçgen, uzun, dairesel, incili ve fosforlu gibi çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Press ESC to close