Hangi Tırnak Şekli Moda

Hangi tırnak şeklinin moda olduğunu günümüzde sürekli değişiklik göstermektedir. Bazen yapılan iş ile ilgili kullanacağınız tırnak modelini seçmek zorunda kalabilirsiniz. Örneğin; öğretmenseniz ders esnasında tırnak şeklinizin çocukların sürekli dikkatini dağıtmasını istemez ve daha sadece bir tırnak modeli istemeseniz de tercih edersiniz.

Günümüzde güzellik ve estetik sektörüne dahil olarak yeni bir dal gelişti. Tırnak hizmeti. Sadece bu işlem için özel salonlar açılmıştır. Reklam araçlarıyla moda tırnak şekillerini listelerine ekleyerek müşteri sayılarını arttıran güzellik işletmeleri sayıları artış gösterdi. Tırnak sanatı, son dönemin tırnak akımıdır. Protez tırnak, kalıcı oje, jel uygulama, manikür, pedikür gibi işlemler ekleyerek sektöre devam etmektedir.

 Tırnak Hizmetleri Nelerdir?

Aylık rutin tırnak temizleme işlemi olarak adlandırılan manikür ve pedikür işlemi mevcuttur. Bu işleme ek olarak hazır olan tırnakları, tırnaklara yapıştırıcı yardımıyla sabitleyen bir işlem vardır, adı takma tırnaktır. Bunun yanında kendi tırnağınızın üstüne protez olarak yapılan, istediğiniz ölçü ve biçimde makineli bir araçla uzun süre tırnağınızda kalan protez tırnak mevcuttur. Ayrıca kendi tırnağınız üzerine uygulanan bir jel ile tırnağı kalınlaştırarak kırılmayı önleyen bir uygulamada mevcuttur. Bu uygulamaların üstüne normal ojeden daha uzun süre kullanılabilen kalıcı oje uygulaması da yapılabiliyor.

Tırnak Şekilleri Nedir?

 Genel kabul edilen 7 adet tırnak şekli mevcuttur. Bu sektördeki moda geliştikçe farklı tırnak modelleriyle de her daim kendini güncellemeye devam eder. Biz şimdi 7 farklı tırnak şeklini inceleyeceğiz;

 *Kare Tırnak: Bu tırnak modeli için, tırnak ucuna küt bir form sağlanır, U şekline benzetilir.

 *Kare/Oval Tırnak: Bu tırnak modeli kare tırnağın dışında keskin uçlarının törpülenerek yumuşatılmış şeklidir.

 *Badem Tırnak: Bu tırnak modeli son dönemde moda olanıdır. Tırnak uçlarının içe doğru törpülenerek yuvarlak bir görüntü sağlayan tırnak modelidir fakat uç noktası keskindir.

 *Yuvarlak Tırnak: Bu model tırnağın kenarlarının tamamen törpülenerek yuvarlar bir görüntü sağlama şeklidir.

 *Oval Tırnak: Bu model yuvarlak tırnakla çok benzese de ucu yuvarlak tırnak modeline göre daha da dışarıdadır.

 *Balerin Tırnak: Bu tırnak şekli kenarları yumuşatılarak törpülenip yuvarlaklaştırıldıktan sonra sivri uç kısmının düz bir forma geçmesidir. Ucu çizgi şeklindedir.

*Stiletto Tırnak: Bu tırnak ise uzun modellerin en sivri olanıdır. Tamamen bıçak formu ele alınmıştır. V şekli verilmiş denilir.

Hangi Tırnak Şekli Moda Mı?

 Günlük kullanım şartları ve kişinin zevkine göre değişen bu tırnak şekilleri, son dönemde yoğunluk olarak bazı modellerde toplanmıştır. Bunlardan ilki badem tırnaktır. Sebebi tırnağın daha uzun, elin ise daha ince gözükmesidir. Bir diğeri oval modeldir. Sebebi ise kurumsal iş ortamlarında veya sağlık sektöründe bakımlı ancak temiz görüntü bu tırnak modeliyle verildiği içindir. Özellikle yurtdışında ve yurtiçinde görülen ünlü kişilerin kullandığı model ise stiletto modelidir.

 Günlük kullanıma çok da uygun olmayan bu tırnak modelleri de vardır. Tırnağı çok uzun gösterirken, üstüne yapılan oje ve oje üstüne uygulanan tırnak sanatı olarak geçen şekil ve renklerle tıpkı bir tuval gibi boya desen gösterebilmesiyle revaçtadır. Tırnak zevki yıllardır değişmeyen kişiler de genel olarak kare tırnağı tercih eder. Kare tırnak, her renk ojenin gittiği nadir tırnak modelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Press ESC to close