En İyi Tırnak Bakım Malzemeleri

Cilt bakımı ne kadar önemliyse tırnak ve el bakımı da bir o kadar önemlidir. Özellikle de kırılmaya meyilli bir tırnak yapısına sahipseniz mutlaka bakım yapmalısınız. Tırnak yapınızı değiştirmek bazı bakım malzemeleriyle mümkün. İçeriğimizde tırnak bakım malzemeleri ile ilgili kapsamlı bilgiler sunmayı amaçladık. Özellikle de kırılgan ve soyulan tırnaklar için bazı malzeme önerilerinde bulunduk. Bu tırnaklara özel olarak üretilen birçok ürün söz konusudur. Eğer siz de bu malzemeler hakkında detaylı fikir sahibi olmak isterseniz yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

En İyi Tırnak Bakım Malzemeleri

Cam Törpü

Tırnaklar için yapılan manikür pedikür uygulamalarında törpünün rolü büyüktür. Günümüzde bu işlemlerde en fazla metal törpünün kullanıldığını görüyoruz. Ancak tırnaklarınız ince ve kırılgan bir yapıya sahipse metal törpüler zarar verecektir. Uzman önerileri şu an cam törpülerin daha kullanışlı olduğunu dile getiriyor. Zira kırılgan ve ince yapılı tırnaklara özel olarak üretilen cam törpüler ekstra koruma sağlar. Cam törpüler kırılma ve soyulmaları önleyerek daha sağlıklı bir tırnak görünümünü ortaya çıkarır. Bu nedenle tırnaklarınız çok kırılgansa ve metal törpüleri uygulamak zor geliyorsa cam törpülere yönelebilirsiniz.

Tırnak Bakım İçin Tırnak Fırçası

Tırnak fırçası, tırnağın törpüleme işleminden sonra uygulanmasına yardımcı olan bir malzemedir. Bu fırça sayesinde tırnak etlerinde törpüledikten sonra tortular ortaya çıkar. Bunu yok eden tırnak fırçaları işlevsel özelliklere sahiptir. Böylece daha temiz bir tırnak görünümü sağlanmış olur. Kullanımı da oldukça kolay olan bu malzeme aynı zamanda kan akışını hızlandırır. Dolayısıyla tırnak uzamasına da yardımcı olur. Dolayısıyla manikür pedikür uygulamalarında tırnak fırçasını kullanmanız sağlıklı bir tırnak görünümü sağlayacaktır.

En İyi Tırnak Bakım Malzemeleri

Tırnak Sertleştirici

Tırnak sertleştirici, kırılgan ve soyulmaya meyilli olan tırnaklar için üretilen bir bakım malzemesidir. Özellikle de protez tırnak uygulaması yaptırdıysanız ve tırnaklarınızın onarıma ihtiyacı varsa tırnak sertleştiricileri deneyebilirsiniz. Düzenli olarak uygulayabileceğiniz bu bakım malzemesi aynı zamanda tırnakların uzamasını da sağlar. Ayrıca sürüldüğü andan itibaren tırnaklarda sert bir yapıyı görmek mümkündür. Bu da tırnakların kırılmasına ve soyulmasına karşı direnç sağlayan bir özelliğidir. Tırnaklarınız ince bir yapıya sahipse ve hemen kırılıyorsa bu malzemeyi tırnak bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Tırnak Beyazlatıcı Cila

En çok kullanışlı olan tırnak bakım malzemeleri arasında tırnak beyazlatıcı cilayı da saymamak olmaz. Zira bu malzeme sararan tırnaklar için oldukça ideal. Çok fazla oje sürüyorsanız tırnaklarınızın sararması da kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle tırnak bakımı yapmamanız gerekir. Tırnak beyazlatıcı cila da bu esnada devreye girerek tırnak rengini normale dönüştürüyor. Oje kullanmadan tırnaklarınıza süreceğiniz bu cila ile daha bakımlı el ve tırnak görünümüne sahip olabilirsiniz. Böylece oluşabilecek sararmaların önüne geçerek tırnak yapısına daha estetik bir görünüm kazandıracaktır.

En İyi Tırnak Bakım Malzemeleri

Tırnak ve Tırnak Eti Bakım Yağı

Sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümünü tırnak eti de doğrudan etkiler. Sürekli soyulan tırnak etleriniz için kısa yoldan çözüm mü arıyorsunuz?  O zaman size önereceğimiz bu malzeme ile bu sorununuzdan hemen uzaklaşabilirsiniz. Tırnak ve tırnak eti bakım yağı, tırnaklara ekstra bakım yapan malzemelerden biridir. Uygulaması da bir o kadar kolay olan bu yağ ile kütiküllerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Tırnakları besleyen ve daha parlak bir görünüm kazandıran bu bakım malzemesi oldukça faydalıdır. Böylece tırnaklarınız sağlıklı bir şekilde uzayarak estetik bir görünüme sahip olacaktır.

Sonuç olarak bu tırnak bakım malzemeleri ile tırnaklarınızdaki sorunlara en kısa sürede veda edebilirsiniz. Her zaman daha güzel ve estetik tırnak görünümü için bazı bakım malzemeleri hakkında bilgiler sunduk. Bu önerilerin ışığında tırnak bakım rutininize bu malzemeleri de ekleyerek zenginleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Press ESC to close