Cildinize Sağlıklı Etki Yaratacak Doğal Makyaj Malzemeleri

Kimyasal makyaj malzemelerine oranla organik içeriklerle üretilmiş, cildinize sağlıklı etki yaratacak doğal makyaj malzemeleri daha güvenilir ve sağlıklıdır. Piyasada yer alan pek çok makyaj malzemesinin içerisinde kimyasal maddeler bulunur. Bu ürünlerin kullanımı ile ciltte bir süre sonra olumsuz etkiler yaşamaya başlarsınız. İçeriğinde yer alan koruyucu katkı maddeleri aslında cildinizi değil ürünün raf ömrünü koruyan maddelerdir. Hem uzun vadeli kullanımlarda hem de kısa vade de cilt ile temas ettiğinde sivilce ve siyah nokta gibi sıkıntılar yaşamaya başlarsınız. Bu sebeple doğal makyaj malzemeleri kimyasal makyaj malzemelerine oranla daha güvenilir ve sağlıklıdır.

Sağlıklı Ürünler ile Cildinizi Koruyun

Kadınların en çok kullandığı en temel makyaj malzemesi olan ruj bile katkı malzemeleriyle dolu bir içeriğe sahip olabilmektedir. Bu nedenle katkı maddelerinin cilt üzerinde olumsuz etkileri oldukça fazladır. Zaman içerisinde kırışıklık, ciltte yaşlanma, siyah nokta ve sivilce sorunu, ciltte lekelenme gibi bir sürü soruna yol açabilmektedir. Bu yüzden doğal makyaj malzemeleri kullanmayı tercih etmek oldukça faydalıdır.

Doğal makyaj ürünlerinde şu ürünler yer alır;

Kapatıcılar, fondötenler, pudralar, allıklar, göz kalemleri, farlar, rimel, dudak parlatıcıları ,sürgülü eyelinerlar, kaş jelleri, makyaj temizleyiciler.

Evde Yapılan Doğal Makyaj Malzemeleri ile Sağlıklı Cilde Kavuşun

Herhangi bir alerjik reaksiyonunuz yoksa evde tamamı doğal olan malzemeler ile makyaj malzemeleri hazırlamanız mümkündür. Bu sayede cildinizdeki olumlu etkiyi zaman içerisinde fark edersiniz. Bu ürünlerle hem makyaj yapıp hem de cildinizi beslediğiniz gibi aynı zamanda sağlıklı ve katkı maddesiz ürünlere sahip olursunuz.

Evde Hazırlayabileceğiniz Makyaj Malzemeleri

  • Dudak Nemlendiricisi

Özellikle kış aylarında dudaklar çok fazla kuruma yaşar. Bu konuda dudak nemlendiricileri büyük önem taşır. Evde tamamen doğal ürünler ile kendi dudak nemlendiricinizi kendiniz yapabilirsiniz.

  • Dudak Dolgunlaştırıcı

Dudaklarında doğal görünümü sevmeyen ve daha dolgun dudaklardan hoşlanan kişilerin tercih ettiği doğal makyaj malzemeleri ürünüdür. Bu ürünü evde hazırlamak oldukça kolaydır. Belirli malzemeler ile kısa süre içerisinde dudak dolgunlaştırıcı yapabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızın beslenmesi konusunda da büyük fayda sağlarsınız.

  •  Ev Yapımı Fondöten

Cilt kusurlarınızı kapatmayı sağlayan kozmetik ürünlerinden birisidir. Piyasada satılan ürün içerisinde katkı maddesi ve koruyucu maddeler bulunmaktadır. Ayrıca fondoten, yüzümüze komple cildimizi kaplayacak şekilde sürdüğümüz üründür. Bu sebeple doğru ürün kullanılmayınca  akne ve siyah nokta gibi oluşumların en çok yaşandığı makyaj ürünü fondötendir. Evde yapacağınız fondötenin içerisine konulan malzemeler sayesinde cildiniz yorulmaz, yaşlanmaz ve sivilcelenmez. Nemlenmesi ve beslenmesi konusunda da büyük bir fayda görürsünüz.

  • Eyeliner

Kozmetik ürünleri arasında yer alan ve kullanımı en yoğun ürünler arasındaki eyeliner bulunmaktadır. Bu ürün de evde kolay bir şekilde hazırlanabilmektedir. Daha çekici ve ön plana çıkan gözlere sahip olmak için tercih ettiğiniz bu makyaj ürünü, evde yapıldığı zaman çok daha faydalıdır. Kısa sürede hazırlanan doğal eyeliner ile çok daha faydalı makyaj malzemesi ortaya çıkarmış olursunuz. Bu sayede göz kapaklarınızda alerji sorununun önüne geçtiğiniz gibi, katkı madde içermediği için göz kırışığı sorunu yaşamanızda ortadan kalkar.

  • Rimel

Kozmetik ürünlerinin arasında en çok tercih edenlerin arasında yer alan makyaj malzemesi ürünlerinden birisi de rimeldir.  Evde 3,4 malzeme sayesinde kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Son derece kalıcı olduğu gibi kirpiklerinize fayda da sağlayacaktır. Daha hacimli ve doğal kirpiklerinizin olması için tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Press ESC to close